PLAVÁNÍ JE BEZPOCHYBY PŘÍJEMNÉ VYUŽITÍ VOLNÉHO ČASU, ZLEPŠUJE FYZICKOU KONDICI, MÁ POZITIVNÍ VLIV NA POHYBOVÉ ÚSTROJÍ, POSILUJE SVALSTVO, PŮSOBÍ PROTI STRESU, MŮŽE ALE MÍT I SVÁ RIZIKA...

OTUŽOVÁNÍ NEZNAMENÁ JEN SPRCHOVÁNÍ STUDENOU VODOU. LIDSKÝ ORGANISMUS SE OTUŽUJE VZDUCHEM, VODOU I SLUNCEM.

DOSTATEČNÉ MNOŽSTVÍ VODY TVOŘÍ ZÁKLADNÍ PODMÍNKU PRO ZDRAVÝ ORGANISMUS A SPRÁVNOU FUNKCI TĚLESNÝCH ORGÁNŮ, VČETNĚ ZAŽÍVÁNÍ, DÝCHÁNÍ I VYLUČOVÁNÍ.

 POTŘEBA RODIČŮ DOPŘÁT SVÉMU DÍTĚTI VŠE, JE NORMÁLNÍ. ALE RODIČE BY V TOMTO SMĚRU MĚLI BÝT PROZÍRAVÍ A RADĚJI NIC NEPŘEHÁNĚT.

SPRÁVNÁ VÝŽIVA V TĚHOTENSTVÍ OVLIVŇUJE POZITIVNĚ NEJEN VÝVOJ DÍTĚTE, ALE POMŮŽE I NASTÁVAJÍCÍ MAMINCE STRÁVIT TOTO NÁROČNÉ OBDOBÍ V DOBRÉ KONDICI...

NENÍ NIC NEOBVYKLÉHO, KDYŽ SE MAMINKA PO PORODU CÍTÍ SMUTNÁ, MÍVÁ OBČAS ÚZKOSTI A NĚKDY TRPÍ NESPAVOSTÍ.

MEZI NEJČASTĚJŠÍ KOŽNÍ ONEMOCNĚNÍ U MIMINEK PATŘÍ ATOPICKÁ DERMATITIDA (ATOPICKÝ EKZÉM).

NĚKTERÉ DĚTI PŘICHÁZEJÍ NA SVĚT PŘED PŘEDPOKLÁDANÝM TERMÍNEM PORODU. LÉKAŘI PAK HOVOŘÍ O TZV. NEDONOŠENÝCH DĚTECH.

PRAVIDELNÁ PÉČE O CHRUP JIŽ OD ÚTLÉHO VĚKU JE TO NEDŮLEŽITĚJŠÍ, CO MŮŽEME PRO ZDRAVÝ CHRUP UDĚLAT.

CUKROVKA U DĚTÍ SE NAZÝVÁ CUKROVKOU I. TYPU NEBO HOVOŘÍME O TZV. JUVENILNÍ CUKROVCE. CUKROVKA I. TYPU JE PRO DĚTI VELMI NEBEZPEČNÁ.

TO, ZDA JE DÍTĚ PRAVÁK NEBO LEVÁK, MŮŽEME S JISTOTOU TVRDIT V NĚKTERÝCH PŘÍPADECH AŽ V PĚTI LETECH VĚKU DÍTĚTE.

ASTMA JE JEDNO Z NEJČASTĚJŠÍCH CHRONICKÝCH ONEMOCNĚNÍ U DĚTÍ A Z DOSUD NEZNÁMÝCH DŮVODŮ JEJICH POČET STÁLE NARŮSTÁ. TOTO ONEMOCNĚNÍ SE MŮŽE PROJEVIT V JAKÉMKOLIV VĚKU DÍTĚTE, OBVYKLE SE ALE OBJEVUJE OKOLO PÁTÉHO ROKU ŽIVOTA.

ZÁZRAK LIDSKÉHO ŽIVOTA JE ZŘEJMÝ KAŽDÉMU JIŽ PŘI SAMOTNÉM PORODU. INFORMACE O SÍLE GENETICKÉ INFORMACE, KTERÁ ZPŮSOBÍ, ŽE Z JEDNÉ OPLOZENÉ BUŇKY VZNIKNE LIDSKÝ JEDINEC MÁME JEN VELMI MALÉ.

INFEKČNÍ MONONUKLEÓZU ZPŮSOBUJE PODOBNÝ VIRUS JAKO TŘEBA OPAR. SETKÁ SE S NÍM TÉMĚŘ KAŽDÝ ČLOVĚK. SAMO ONEMOCNĚNÍ SE PLNĚ ROZVINE ASI JEN U 30 AŽ 40 PROCENT DĚTÍ A MLADISTVÝCH.

PODPOROVAT KOJENÍ BEZ OMEZOVÁNÍ DÉLKY A FREKVENCE, ZPOČÁTKU DÍTĚ PIJE VELMI ČASTO (12 - 15X ZA DEN), ZHRUBA PO 6 TÝDNECH SE V KOJENÍ DOSTAVÍ URČITÁ PRAVIDELNOST, PLATÍ ZÁSADA - KOJIT TAK ČASTO A TAK DLOUHO, JAK SI DÍTĚ ŽÁDÁ,